Parafia Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich

Dożynki 2017

W niedzielę 10 września 2017 r. nasza parafia przeżywała Uroczystość Dożynkową. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony, zbiory. W tym roku gospodarzami Dożynek były Górki. Parafianie z Górek przygotowali program słowno-muzyczny wyrażając wiarę w Bożą Opatrzność czuwającą nad nami, wdzięczność za Boże dary, piękno ziemi ojczystej i potrzebę miłości do naszej „małej Ojczyzny”. Starostowie Dożynek przekazali bochen chleba uczestniczącym w uroczystości Panu Wójtowi i Przewodniczącemu Rady Gminy Strzelce Wielkie. Uroczyście zostały złożone przed ołtarzem piękne wieńce dożynkowe przez przedstawicieli Górek, Marzęcic, Strzelec Wielkich, Wistki, Skąpy i Zamościa. Po zakończonej uroczystości w kościele gospodarze zaprosili wszystkich na zorganizowany Poczęstunek Dożynkowy oraz do odwiedzenia ich miejscowości bogato udekorowanej ozdobami dożynkowymi.

Serdecznie dziękuję gospodarzom dożynek – mieszkańcom Górek za pięknie przygotowaną uroczystość, wszystkim delegacjom z poszczególnych rejonów parafii za czas, trud i serce włożone w przygotowane wieńców żniwnych, orkiestrze wraz z mażoretkami za udział oraz wszystkim za obecność i wspólne dziękczynienie złożone Bogu i rolnikom za dar CHLEBA.

Ks. Proboszcz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”50″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”13″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”1″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]