Parafia Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich

Pielgrzymka 2017

XXIV Piesza Pielgrzymka z parafii p.w. Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich na Jasną Górę przeszła już do historii. Pozostały wspomnienia i duchowe owoce tych niezwykłych „rekolekcji w drodze”. Będą nam towarzyszyć przez cały rok aż … znowu nadejdzie sierpniowy czas i wyruszymy na pielgrzymi szlak.

Na „Imieniny” Matki Bożej Częstochowskiej ( 26 sierpnia ) wyruszyliśmy w wigilię uroczystości, by z życzeniami dla naszej Matki zanieść swoje intencje, podzielić się swoimi radościami i troskami, zawierzyć siebie i naszych bliskich Jej matczynej opiece.

W tym szczególnym Roku Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu koronami-diademami papieskimi ( 8 września 1717 r. ) towarzyszyło nam pragnienie, aby współtworzyć wraz z innymi pielgrzymami „ duchową koronę ” dla Maryi naszej Matki i Królowej.

Wszystkim Pielgrzymom dziękuję za trud drogi, wspólną modlitwę, śpiew i zaangażowanie we wspólne pielgrzymowanie. Dziękuję służbie porządkowej, prowadzącym modlitwy i śpiew, niosącym krzyż i wizytówkę parafii oraz nagłośnienie. Księżom Stanisławom za włączenie się w pielgrzymowanie i zastępstwo w kościele. W imieniu wszystkich pielgrzymów dziękuję za udostępnienie pojazdów do przewozu bagaży oraz kierowcom za ich pomoc dla pielgrzymów w czasie drogi. Dziękuję Panu Wrońskiemu za sponsorowanie i zorganizowanie wspólnie Panem Wójtem Pielgrzymki Rowerowej ( 70 uczestników ). Dziękuję Panu Wójtowi za udostępnienie autobusu gminnego dla pielgrzymów oraz za zorganizowanie posiłku dla wszystkich pielgrzymów na postoju w Cykarzewie. Gorąca zupa przygotowana przez panie z Przedszkola, sponsorowana przez Państwo Annę i Pawła Kęsoniów była miłym dla serca i dodającym sił znakiem pamięci o pielgrzymach.

Dziękuję naszej Orkiestrze wraz z mażoretkami – za uroczyste wprowadzenie pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku weszliśmy grupą liczącą prawie 400 osób. Wszystkim parafianom za duchową łączność z pielgrzymami, za liczną obecność przy wyjściu i powrocie oraz za wszelką życzliwość i pomoc.

Bóg zapłać!

Ks. Proboszcz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”51″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”21″ number_of_columns=”7″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”1″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]