OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21 listopada 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dzisiaj ( 21 listopada ) – ostatnia niedziela Roku Kościelnego – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Ofiary, które składamy dzisiaj na tacę – zostaną przekazane na działalność Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
  1. Za tydzień rozpocznie się już ADWENT i nowy rok kościelny. REKOLEKCJE ADENTOWE w naszej parafii zaplanowane w tym roku w dniach 12/13 grudnia ( niedziela / poniedziałek ).
  1. Tydzień temu w ramach XIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym po Mszach świętych została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla chrześcijan w Libanie. Za złożone ofiary ( 668 zł ) składam podziękowanie: Bóg zapłać!
  1. W sobotę zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Możemy je nabyć codziennie w zakrystii. W poniedziałek otrzymamy do rozprowadzenia świece wigilijne CARITAS, które będziemy mogli nabywać również w zakrystii. Cena świec: duża – 17 zł mała – 8 zł .
  1. Panie troszczące się dotychczas o czystość naszego kościoła zgłosiły zakończenie cotygodniowej pracy wraz z końcem listopada. Dziękuję Im w imieniu parafii oraz własnym za 10 lat sumiennej i oddanej posługi w kościele dla naszej wspólnoty. Jednocześnie zwracam się z prośbą o zgłoszenie 2 – 3 pań chętnych do podjęcia się tego zadania. Ewentualnie będziemy zmuszeni do wprowadzenia stosowanej w większości parafii praktyki wyznaczania dyżurów co tydzień przez kolejne domy- rodziny.
  1. W gablocie zamieszczona ulotka promująca program „Wojewódzki Telefon Wsparcia dla Seniorów” – prowadzony przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
  1. Z powodu kolejnych wzrostów liczby zachorowań na Covid-19 przypominam, że nadal obowiązują środki ostrożności oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w określony przepisami sposób, a także powinność dezynfekcji rąk.

———————————————————————————

W środę pożegnaliśmy + Kazimierę Jochemczak z Wistki

W intencji zmarłej parafianki: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…