OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12 grudnia 2021 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj w III niedzielę Adwentu przeżywamy REKOLEKCJE ADENTOWE w naszej parafii. Rekolekcje prowadzi Ks. Janusz Motyka. Ze względu na trwającą epidemię nie dzielimy w tym roku spotkań rekolekcyjnych dla poszczególnych grup. W niedzielę Msze święte z nauką rekolekcyjną o godz. 800, 1000, 1200. Poniedziałek będzie dniem spowiedzi adwentowej. Msze święte w poniedziałek: 900, 1100, 1700. Spowiedź rozpocznie się pół godziny przed Mszą świętą. W czasie Mszy świętej o godz. 1100 – zostanie udzielony Sakrament Chorych.

W piątek ( 17 grudnia ) od godz. 900 odwiedziny chorych i starszych w domach. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

1. Tydzień temu ( w II niedzielę Adwentu ) – w całej Polsce przeżywaliśmy NIEDZIELĘ POMOCY DLA KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE. Po Mszach świętych w zbiórce ofiar do puszki na pomoc dla naszych rodaków żyjących na dawnych wschodnich kresach Polski złożono w naszej parafii 575 zł. Bóg zapłać!
  1. Przez dni powszednie Adwentu w naszym kościele MSZA RORATNIA ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 1600
  1. Codziennie po Mszach świętych możemy nabyć w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne CARITAS. Cena świec: duża – 17 zł mała – 8 zł . Przez nabycie świec wspieramy WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY POTRZEBUJĄCYM.
  • grudniowy numer miesięcznika „RYCERZ NIEPOKALANEJ”
  1. Z powodu kolejnych wzrostów liczby zachorowań na Covid-19 przypominam, że nadal obowiązują środki ostrożności oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w określony przepisami sposób, a także powinność dezynfekcji rąk.

———————————————————————————

Bezpłatne komputerowe badanie wzroku – 15 grudnia ( środa ) w godz. 900 – 1030 — parking przed Ośrodkiem Zdrowia w Strzelcach Wielkich. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

• we wtorek + Krzysztofa Rogalińskiego
  • w piątek + Marka Jadczaka

W poniedziałek pogrzeb + Jana Klimczyka z ul. Klonowej

Pogrzeb o godz. 1330 z Kaplicy pogrzebowej

W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…