OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19 grudnia 2021 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. IV niedziela Adwentu – Kończy się czas przygotowania na przeżywanie tajemnicy Narodzenia Jezusa Chrystusa. W piątek przypada WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Zachęcam do pielęgnowania naszych pięknych tradycyjnych polskich zwyczajów związanych z Wigilią. Rozpocznijmy wieczerzę wigilijną w naszych domach od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii Łukaszowej o narodzeniu Zbawiciela. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie wzajemnie życzenia. Zapalmy na wigilijnym stole świecę CARITAS – znak naszego otwartego dla bliźnich serca.

O północy PASTERKA – Msza święta na pamiątkę hołdu złożonego przez pasterzy nowonarodzonemu Zbawicielowi. Pół godziny przed Pasterką w kościele rozpocznie się wspólny śpiew kolęd.

1. W pierwszy dzień Świąt – Msze święte w naszym kościele o godz. 900 i 1100. Drugi dzień Świąt przypada w tym roku w niedzielę i zgodnie z liturgią przeżywać będziemy ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA, ale tradycyjnie na Mszach świętych o godzinie 900 i 1130 – poświęcenie owsa a naszą modlitwą i ofiarami wspieramy działalność katolickich uczelni w Polsce.
  2. Dzieci z Koła Misyjnego pod opieką pani katechetki Jolanty Kuc w niedzielę po Mszach świętych w kościele zamiast tradycyjnego kolędowania po domach ( ze względu na trwającą epidemię ) przedstawią jako KOLĘDNICY MISYJNI przygotowany program. Będzie można złożyć ofiarę na misje.
  1. Do końca Adwentu w naszym kościele MSZA RORATNIA ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 1600 . W Wigilię ( piątek ) ostatnie Roraty o godzinie 800.
  1. Codziennie po Mszach świętych możemy nabyć w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne CARITAS. Przez nabycie świec wspieramy WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY POTRZEBUJĄCYM.
  1. Rodziców dzieci komunijnych ( klasy III ) zapraszam we wtorek na godzinę 1630 i proszę o przygotowanie kościoła na święta.
  1. Po Mszy świętej do nabycia: tygodnik katolicki „NIEDZIELA”
  1. Z powodu kolejnych wzrostów liczby zachorowań na Covid-19 przypominam, że nadal obowiązują środki ostrożności oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w określony przepisami sposób, a także powinność dezynfekcji rąk.

———————————————————————————

W tym tygodniu pożegnaliśmy:

• w poniedziałek + Jana Klimczyka z ul. Klonowej
  • we wtorek + Anetę Pisarską z Górek
  • w środę + Krystynę Kowalską z Wistki
  • w piątek + Mariana Ziarkowskiego z Adamowa
  • w sobotę + Witolda Skowrona z ul. Kolejowej

W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…