OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  29 marca 2020 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej STANU EPIDEMII jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnych zasad postępowania, których celem jest nade wszystko nasze bezpieczeństwo.
  • Zawieszone zostały wszystkie nabożeństwa ( Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Godzinki itd. ) Zachęcam, by wierni odprawiali je indywidualnie, w domach, w rodzinach lub uczestniczyli w transmisjach telewizyjnych, radiowych.
  • W Mszach świętych zgodnie z wprowadzonymi przepisami uczestniczyć może maksymalnie 5 osób. Dajmy możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję mszalną. Wydana została przez Arcybiskupa Wacława Depo Metropolitę Częstochowskiego DYSPESA OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA W NIEDZIELNYCH I ŚWIĄTECZNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH.
    Transmisja MSZY ŚWIETEJ w telewizji, radio, internecie.
  • W tygodniu nasz kościół otwarty od godz. 10.00 do 17.00 – Zachęcam do prywatnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu. Msza św. w tygodniu odprawiana o godz. 17.00.
  • Zawieszone wszystkie spotkania i katecheza parafialna.
  • Tylko sprawy konieczne załatwiamy w kancelarii parafialnej –
    pozostałe telefonicznie: 34 311 07 83

2. W niedzielę Msze święte z uwzględnieniem zmiany czasu na letni ( 28/29 marca !)

3. Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA upamiętniająca uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy – tradycyjnie związane z tą niedzielą jest poświęcenie palm. Na Mszy świętej z liturgią niedzielną w sobotę pobłogosławiona zostanie większa ilość gałązek i umieszczona przed kościołem. Chętni będą mogli zabrać symboliczną gałązkę do domu i dołączyć do swoich palm.

4. Składam podziękowanie ofiarodawcom oraz tym, którzy przeprowadzili zbiórkę ofiar „na kwiaty do Grobu Pańskiego”:

• UL. JAGIELLOŃSKA – 200 zł
  • UL. PIASTOWSKA – 660 zł
  • UL. KOLEJOWA, LEŚNA, ANDRZEJÓW, STACJA PKP – 700 zł
  • ZAMOŚCIE POD LASEM – 180 zł
  • GÓRKI – 400 zł
  • UL. KLONOWA – 450 zł
  • ZAMOŚCIE – 580 zł
  • MARZĘCICE – 430 zł
  • SKĄPA – 360 zł
    Bóg zapłać !
    Powyższe ofiary zostaną przekazane na potrzeby parafii.

5. Czasopisma katolickie w przedsionku kościoła – można zabrać do domu.  Tych, którzy nie mogą nabyć TYGODNIKA NIEDZIELA zachęcam do skorzystania z możliwości lektury „Niedzieli” w Internecie.