OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  14 czerwca 2020 r.

1. Trwa OKTAWA UROCZYSTOŚCI  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJBOŻEGO CIAŁA. Codziennie po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj – w niedzielę ( 14 czerwca ) po Mszy świętej o godz. 1130 spotkanie Rodziców dzieci komunijnych.
  3. W tym tygodniu:
  • czwartek ( 18 czerwca ) – zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków z kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Msza święta o godz. 1700 z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
  • piątek ( 19 czerwca ) – uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust parafialny w Prusicku przeniesiony na niedzielę ( 21 czerwca ) –  suma odpustowa o godz. 1200.
  • sobota ( 20 czerwca ) – wspomnienie NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

4. W środę ( 24 czerwca ) przypada uroczystość NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA. W naszym kościele Msza święta zbiorowa – imieninowa za zmarłych Janiny i Janów o godz. 1700. W zakrystii zgłaszamy bliskich, aby polecić ich Bogu Miłosiernemu we wspólnej modlitwie.

5. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski odwołał dyspensę od uczestniczenia przez wiernych w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.

6. Nie obowiązuje ograniczenie ilości osób w kościołach. Obowiązują nadal szczególne zasady postępowania – zachowanie bezpiecznych odległości oraz używanie maseczek.

Tylko sprawy konieczne załatwiamy bezpośrednio w kancelarii – pozostałe telefonicznie: 34 311 07 83.

7. Po Mszy świętej możemy nabyć tygodnik katolicki NIEDZIELA.