Parafia Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  21 czerwca 2020 r.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy świętej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu w środę ( 24 czerwca ) przypada uroczystość NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA. W Brzeźnicy odpust parafialny ku czci Św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godzinie 1130. W naszym kościele Msza święta zbiorowa – imieninowa za zmarłych Janiny i Janów o godz. 1700. W zakrystii zgłaszamy bliskich, aby polecić ich Bogu Miłosiernemu we wspólnej modlitwie. 
  3. W piątek zakończenie roku szkolnego. Ze względu na trwający stan epidemii rozdanie świadectw dla poszczególnych klas o różnych godzinach. Dlatego Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w naszej parafii w tym roku zostanie odprawiona dzień wcześniej – w czwartek o godzinie 1700.  Zapraszam serdecznie dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnego dziękczynienia za miniony rok szkolny oraz modlitwy o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. 
  4. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski odwołał dyspensę od uczestniczenia przez wiernych w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Nie obowiązuje ograniczenie ilości osób w kościołach. Obowiązują nadal szczególne zasady postępowania – zachowanie bezpiecznych odległości oraz używanie maseczek.

Tylko sprawy konieczne załatwiamy bezpośrednio w kancelarii – pozostałe telefonicznie: 34 311 07 83

5. Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii świętej zapraszam 30 czerwca ( wtorek ) na Mszę świętą o godz. 1700. Po Mszy świętej spotkanie w ramach przygotowania do uroczystości.

6. Uroczystość 1 rocznicy Komunii świętej przeżywać będziemy w tym roku w naszej parafii w niedzielę – 19 lipca o godzinie 1130.

7. Po Mszy świętej możemy nabyć tygodnik katolicki NIEDZIELA.