OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  28 czerwca 2020 r.

1. To już ostatnia niedziela miesiąca czerwca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy świętej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj w niedzielę ( 28 czerwca ) w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory prezydenckie. Udział w wyborach to prawo demokracji ale także nasz patriotyczny obowiązek. Wybór prezydenta to wybór wartości, na których będzie opierać się nasze państwo przez kolejne 5 lat. Przez Maryję królową Polski prośmy w modlitwie o dobry wybór Głowy Państwa na te trudne czasy i odpowiedzialnie oddajmy swój głos na kandydata, który godnie będzie nas reprezentował.
  3. W piątek zakończył się rok szkolny 2019 / 2020 i rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. W imieniu wspólnoty parafialnej składam podziękowanie nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom za całoroczny trud pracy nad przekazywaniem wiedzy i wychowaniem dzieci i młodzieży naszej parafii. Ze względu na trwający stan epidemii ta praca okazała się jeszcze bardziej trudna i wymagająca. Życzę bezpiecznego odpoczynku i powrotu we wrześniu do nauki  już w szkole.

4. W tym tygodniu przypada:

• w poniedziałek ( 29 czerwca ) uroczystość ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA.
  • w czwartek ( 02 lipca ) w naszej parafii DOBA EUCHARYSTYCZNA.
    Plan ( tradycyjny jak co roku ) wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  • I-szy piątek miesiąca lipca. Odwiedziny chorych i starszych w domach od godziny 9.00. Msza święta w Wistce ok. 12.30. Okazja do spowiedzi w kościele od 16.30. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Pana Jezusa.
  • I-sza sobota miesiąca lipca. Litania do Matki Bożej w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu o 16.30.
  • I-sza niedziela miesiąca lipca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po Mszy świętej o godzinie 9.00.

5. Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii świętej zapraszam we wtorek na Mszę świętą o godz. 1700.  Po Mszy świętej spotkanie w ramach przygotowania do uroczystości.

• tygodnik katolicki NIEDZIELA
  • miesięcznik RYCERZ NIEPOKALANEJ

W czwartek pożegnaliśmy + Jadwigę Krawczyk z Andrzejowa

W intencji zmarłej: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…