OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  26 lipca 2020 r.

1. Dzisiaj w niedzielę ( 26 lipca ) w naszej parafii modlitwy w intencji kierowców oraz poświecenie pojazdów z okazji wspomnienia Świętego Krzysztofa – Patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów również po Mszy świętej z liturgią niedzielną w sobotę. Msza święta w niedzielę o godz. 1130 w intencji kierowców o Bożą opiekę za wstawiennictwem Świętego Patrona.
  2. Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii świętej zapraszam w poniedziałek ( 27 lipca ) na Mszę świętą o godz. 1700  oraz spotkanie w ramach przygotowania do uroczystości.
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień. W I-szą sobotę – modlitwa przez orędownictwo Matki Bożej podczas adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 1630. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji w I-szą niedzielę miesiąca, za tydzień, po Mszy świętej o godz. 900.
  4. Sierpień co roku przeżywamy wraz z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę w licznych pielgrzymkach przechodzących także przez naszą parafię. Ze względu na trwający stan epidemii oraz obowiązujące przepisy w tym roku wiele pielgrzymek zostało odwołanych a inne wyruszą na pielgrzymi szlak w symbolicznej grupie. Dotychczas takie przejście przez naszą parafię zgłosiło 5 pielgrzymek.

Również z naszej parafii planujemy tradycyjnie wyruszyć 25 sierpnia do Matki Bożej w dwóch grupach: XXVII Piesza i V Rowerowa. Od przyszłej niedzieli będą prowadzone zapisy. Ilość pielgrzymów ograniczona do 50 osób / według kolejności zapisu /.  Oczywiście planujemy pielgrzymkę w oparciu o przepisy obowiązujące „na dzisiaj” ufając, że nie ulegną one zmianie.

Przy zapisie podajemy imię, nazwisko, adres i datę urodzenia oraz dokonujemy wpłaty – 10 zł. Dodatkowo podpisujemy oświadczenie o udziale w pielgrzymce na własną odpowiedzialność z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa. Zainteresowani możliwością powrotu zamówionym autobusem zgłaszają to także przy zapisie ( dopłata 5 zł ).

5. DOŻYNKI PARAFIALNE będziemy przeżywać w tym roku w drugą niedzielę września ( 13 września ) ze względu na trwający ciągle stan epidemii i przesuniętą na 16 sierpnia Uroczystość I-szej Komunii świętej. W związku z obowiązującymi przepisami i wymogami zrezygnujemy z dodatkowej oprawy dożynek ( bez gospodarzy i oprawy artystycznej ). Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory odprawimy na niedzielnej sumie o godzinie 1130. Tradycyjnie jednak proszę poszczególne rejony parafii o delegacje z wieńcami dożynkowymi. Wistkę proszę o przyjęcie roli Gospodarzy Dożynek za rok – 15 sierpnia – w Uroczystość Matki Bożej Zielnej.

6. Po Mszy świętej do nabycia: tygodnik katolicki NIEDZIELA