OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  02 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca sierpnia. Po Mszy świętej o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji, którą rozpoczniemy wspólną modlitwą.
  2. Dziękuję za ofiary złożone przy poświeceniu pojazdów z okazji wspomnienia Świętego Krzysztofa – Patrona kierowców. Z naszej parafii została wysłana ofiara na misyjne środki transportu do MIVA POLSKA. Bóg zapłać!
  3. Sierpień co roku przeżywamy wraz z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę w licznych pielgrzymkach przechodzących także przez naszą parafię. Ze względu na trwający stan epidemii oraz obowiązujące przepisy w tym roku wiele pielgrzymek zostało odwołanych a inne wyruszą na pielgrzymi szlak w symbolicznej grupie. Dotychczas takie przejście przez naszą parafię zgłosiło 5 pielgrzymek.

Również z naszej parafii planujemy tradycyjnie wyruszyć 25 sierpnia do Matki Bożej w dwóch grupach: XXVII Piesza i V Rowerowa. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone od przyszłej niedzieli. Ilość pielgrzymów w tym roku ograniczona do 50 osób / według kolejności zapisu /.  Oczywiście planujemy pielgrzymkę w oparciu o przepisy obowiązujące „na dzisiaj” ufając, że nie ulegną one zmianie.

Przy zapisie podajemy imię, nazwisko, adres i datę urodzenia oraz dokonujemy wpłaty – 10 zł. Dodatkowo podpisujemy oświadczenie o udziale w pielgrzymce na własną odpowiedzialność z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa. Zainteresowani możliwością powrotu zamówionym autobusem zgłaszają to także przy zapisie ( dopłata 5 zł ).

4. W tym tygodniu przypada w czwartek ( 6 sierpnia ) ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Msze święte w naszym kościele o godz. 900 i 1700. Odpust w parafii Brzeźnica z sumą odpustową o godz. 1130.

5. Z racji I-go piątku miesiąca ( 7 sierpnia ) – odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 900. Około godz. 1230 – Msza święta w Wistce. Okazja do spowiedzi w kościele od godz. 1630.

6. Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii świętej zapraszam w poniedziałek (03 sierpnia) na Mszę świętą o godz. 1700  oraz na spotkanie w ramach przygotowania do uroczystości.

Po Mszy świętej do nabycia tygodnik katolicki NIEDZIELA.