OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  02 lutego 2020 r.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA Ofiarowanie Pańskie

1. W tym roku w niedzielę przypada 2 lutego ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – w naszej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na mszach świętych poświęcenie świec tzw. gromnic.

2 lutego przypada 8 rocznica ingresu Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego. W naszych modlitwach polecamy naszego Pasterza i Jego posługę dla Kościoła Częstochowskiego Bożej opiece.

2. W tym tygodniu przypada:

• w poniedziałek ( 3 lutego ) – liturgiczne wspomnienie Św. Błażeja. Msza święta o godz. 16.00 ze wspomnienia Świętego Męczennika ze specjalnym „błogosławieństwem błażejowym” i modlitwą o zachowanie od chorób gardła.
  • w środę ( 5 lutego ) – przypada liturgiczne wspomnienie Św. Agaty. Msza święta o godz. 16.00 ze wspomnienia Świętej Męczennicy z tradycyjnym poświęceniem chleba, soli i wody.
  • I-szy czwartek miesiąca – po Mszy świętej wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania do Służby Bożej.
  • I-szy piątek miesiąca – odwiedziny chorych i starszych w domach od g. 9.00. Około godz. 12.00 Msza święta w Wistce. Okazja do spowiedzi w kościele od godz. 15.30.

3. Za tydzień ( 9 lutego ) w ramach XXVIII ŚWIATOWEGO DNIA CHOREGO zostanie przeprowadzona po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przekazane na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „BETEL” / plakat w gablotce /.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę ( 5 lutego ) po Mszy świętej.

5. Pobranie miar strojów komunijnych dla dzieci klasy III odbędzie się dnia 03 lutego ( poniedziałek ) o godz. 1200  w Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich. Proszę o obecność jednego z rodziców lub dorosłego opiekuna. Przy pobraniu miary wpłacamy zaliczkę w wysokości 50 zł.

6. Po mszy świętej do nabycia:

• tygodnik katolicki NIEDZIELA
  • styczniowy numer miesięcznika RYCERZ NIEPOKALANEJ