OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 sierpnia 2020 r.

1. Tydzień temu w całej Polsce przeprowadzono zbiórkę ofiar na pomoc dla dotkniętych nieszczęściem mieszkańców Bejrutu. Ze względu na przeżywaną tydzień temu w naszej parafii uroczystość komunijną – zbiórka ofiar zostanie przeprowadzona po mszach świętych dzisiaj.
  1. Dziękuję dzieciom komunijnym i rodzicom za udział w „BIAŁYM TYGODNIU”, który zakończył się w sobotę.
  1. We wtorek ( 25 sierpnia ) z naszej parafii tradycyjnie wyruszymy do Matki Bożej w dwóch grupach: jako XXVII Pielgrzymka Piesza i V Pielgrzymka Rowerowa. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą świętą w intencji pielgrzymów o godz. 500. Zapisy na pielgrzymkę jeszcze do tej niedzieli – włącznie. Ilość pielgrzymów w tym roku symboliczna. Oczywiście planujemy pielgrzymkę w oparciu o przepisy obowiązujące „na dzisiaj” ufając, że do wtorku nie ulegną one zmianie. Przy zapisie podpisujemy oświadczenie o udziale w pielgrzymce na własną odpowiedzialność z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa ( maseczki, płyn do dezynfekcji rąk ). Zwracam się tradycyjnie z prośbą o zgłoszenie tych, którzy będą mogli usłużyć pielgrzymom pojazdami do przewozu bagaży – 2 samochody. Od dzisiaj pielgrzymi mogą odebrać koszulki i czapki pielgrzymkowe w kancelarii – po mszach świętych.
  1. W środę ( 26 sierpnia ) przypada w liturgii UROCZYSTOŚĆ N.M.P. CZĘSTOCHOWSKIEJ. W naszym kościele Msze święte o godz. 900 i 1700.
  1. Odnotowujemy w Polsce wzrost liczby zachorowań– kilkanaście powiatów objęte zostało zaostrzonym reżimem sanitarnym. Także powiat pajęczański znalazł się w dwunastce tzw. „żółtych powiatów”. To uświadamia nam, że ciągle trwa stan epidemii i nadal obowiązują nas ( także w kościele ) przepisy, których nie powinniśmy lekceważyć. Dla bezpieczeństwa naszego i innych osób zachowujmy możliwy dystans społeczny, używajmy maseczki zakrywającej usta i nos. Ze swej strony zróbmy wszystko, by uniknąć zagrożeń dla naszego zdrowia oraz możliwych konsekwencji za nierespektowanie przepisów.
  1. Po Mszy świętej do nabycia: tygodnik katolicki NIEDZIELA.
  1. 28 sierpnia ( piątek ) komputerowe badanie wzroku – bezpłatne w Opto-busie na parkingu przed Ośrodkiem Zdrowia w Strzelcach Wielkich. Szczegółowe informacje w gablotce przed kościołem.

W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy:

• w poniedziałek + Wincentego Zasadzińskiego z Zamościa.

W intencji zmarłego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…