OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 sierpnia 2020 r.

1. Tydzień temu w naszej parafii przeprowadzona została zbiórka ofiar na pomoc dla dotkniętych nieszczęściem mieszkańców Bejrutu. Zebrane ofiary – 600 zł zostały przekazane do CARITAS. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję – Bóg zapłać !
  2. We wtorek ( 25 sierpnia ) z naszej parafii tradycyjnie wyruszyliśmy do Matki Bożej w dwóch grupach: jako XXVII Pielgrzymka Piesza i V Pielgrzymka Rowerowa. Ilość pielgrzymów w tym roku trwającej epidemii była symboliczna. Wszystkim Pielgrzymom dziękuję za podjęty trud drogi, wspólną modlitwę, śpiew i zaangażo- -wanie. Dziękuję służbie porządkowej , prowadzącym modlitwę i śpiew, niosącym krzyż i wizytówkę parafii oraz nagłośnienie. Księżom Stanisławom za włączenie się w pielgrzymowanie i zastępstwo w kościele. W imieniu wszystkich pielgrzymów dziękuję za udostępnienie pojazdów do przewozu bagaży i wszelką pomoc dla pielgrzymów w drodze. Dziękuję p. Wrońskiemu za organizację i przeprowadzenie Pielgrzymki Rowerowej. Dziękuję Urzędowi Gminy za zorganizowanie i dostarczenie posiłku dla pielgrzymów w Cykarzewie. Wszystkim za duchową łączność z pielgrzymami, życzliwość i pomoc – Bóg zapłać !
  3. Dzisiaj ostatnia niedziela wakacji. Na sumie o godz. 1130błogosławieństwo dzieci klas pierwszych – rozpoczynających naukę w szkole oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego – Msza święta dla uczniów, nauczycieli i rodziców o godz. 800. Rozpocznijmy nowy rok nauki z Bożym błogosławieństwem.
  4. W tym tygodniu przypada:
  • I-szy czwartek miesiąca – Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o nowe powołania po Mszy świętej.
  • I-szy piątek miesiąca – Odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 900. Około godz. 1230 – Msza święta w Wistce. Spowiedź w kościele od godz. 1630.
  • I-sza sobota miesiąca – Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu modlitwy do Matki Bożej.
  • I-sza niedziela miesiąca. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 900.
  1. Od soboty ( 29 sierpnia ) powiat pajęczański wśród jedenastu tzw. „czerwonych powiatów” objętych zaostrzonym reżimem sanitarnym. Oznacza to w praktyce:
  • ograniczenie ilości wiernych w kościele do połowy wszystkich miejsc
  • bezwzględny obowiązek używania maseczek w kościele, przed kościołem oraz na cmentarzu

Bardziej prawdopodobne także stają się kontrole oraz ewentualne konsekwencje karne za nierespektowanie przepisów przez wiernych.

1. Po Mszy świętej do nabycia: „NIEDZIELA” i „RYCERZ NIEPOKALANEJ”
  2. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbiórka na pomoc w leczeniu dziecka.

Pogrzeb + Janiny Kowalskiej z Marzęcic w niedzielę o godz. 1300 ( z Kaplicy )

W intencji zmarłej parafianki: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…