OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06 września 2020 r.

1. Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 900.
  1. Trwają DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE – Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę ( 5 – 6 września ).
  1. W niedzielę za tydzień ( 13 września ) DOŻYNKI PARAFIALNE. Na sumie o g. 1130 MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA ZA ŻNIWA. W tym roku ze względu na trwający czas epidemii i związane z nim przepisy bezpieczeństwa przeżywać będziemy nasze Dożynki Parafialne bez dodatkowej oprawy artystycznej. Tradycyjnie jednak zapraszam delegacje poszczególnych rejonów naszej parafii z wieńcami żniwnymi oraz parafian do licznego udziału we wspólnym podziękowaniu Bogu za tegoroczne żniwa – plony. Będziemy prosić także o oddalenie klęski epidemii oraz o łaski i Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii. Wistkę proszę o przyjęcie roli Gospodarza Dożynek Parafialnych za rok – 15 sierpnia.
  1. We wtorek ( 8 września ) ŚWIĘTO NARODZENIA N.M.P. – tradycyjnie nazywane świętem MATKI BOŻEJ SIEWNEJ. Msze święte w naszym kościele o godz. 900 i 1700 z tradycyjnym poświęceniem ziarna do siewu.
  1. W przyszłą niedzielę przypada 13 września – O godz. 1500 dodatkowa Msza święta a po niej NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
  1. INTENCJE MSZALNE na rok 2021. Od dzisiaj do końca września będą przyjmowane intencje rocznicowe ( roczek dziecka, „osiemnastki”, inne rocznice urodzin oraz jubileusze małżeńskie ). Można także rezerwować datę i godzinę planowanego ślubu.
  1. Powiat pajęczański nadal pozostaje wśród tzw. „czerwonych powiatów” objętych zaostrzonym reżimem sanitarnym. Oznacza to w praktyce:
  • ograniczenie ilości wiernych w kościele do połowy wszystkich miejsc
  • bezwzględny obowiązek używania maseczek w kościele, przed kościołem oraz na cmentarzu

Bardziej prawdopodobne także stają się kontrole oraz ewentualne konsekwencje karne za nierespektowanie przepisów przez wiernych.

1. Po Mszy świętej do nabycia tygodnik katolicki „NIEDZIELA”
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii:
  • w niedzielę: + Janinę Kowalską z Marzęcic
  • we wtorek: + Czesława Łatacza z Zamościa Kolonii
  • w środę: + Grażynę Przygoda z ul. Michałów

W intencji zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…