OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 września 2020 r.

1. Dzisiaj w niedzielę ( 13 września ) DOŻYNKI PARAFIALNE. Na sumie o g. 1130 MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA ZA ŻNIWA. W tym roku ze względu na trwający czas epidemii i związane z nim przepisy bezpieczeństwa przeżywamy nasze Dożynki Parafialne bez dodatkowej oprawy artystycznej. Tradycyjnie jednak zapraszam delegacje poszczególnych rejonów naszej parafii z wieńcami żniwnymi oraz parafian do licznego udziału we wspólnym podziękowaniu Bogu za tegoroczne żniwa – plony. Modlimy się także o oddalenie klęski epidemii oraz o łaski i Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii.

Mieszkańców Wistki proszę o przyjęcie roli Gospodarza Dożynek Parafialnych za rok – 15 sierpnia 2021 r. ( w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. )

1. W niedzielę przypada 13 września – O godz. 1500 dodatkowa Msza święta a po niej NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek ( 14 września ) ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
  • we wtorek ( 15 września ) WSPOMNIENIE N.M.P. BOLESNEJ
  1. W niedzielę za tydzień ( 20 września ) – PARAFIALNY ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEJ TEKLI – Patronki naszej parafii. Msze święte w niedzielę Odpustu o godzinie 900 i suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godzinie 1200. Zapraszam do udziału w uroczystościach odpustowych: Orkiestrę, Asystę, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, dziewczynki do sypania kwiatów oraz całą wspólnotę parafialną.

Wraz z uroczystością odpustową przeżywać będziemy dziękczynienie za 25 lat Kapłaństwa Ks. Ryszarda Wojciechowskiego – naszego Rodaka.

1. INTENCJE MSZALNE na rok 2021. Do końca września będą przyjmowane intencje rocznicowe ( roczek dziecka, „osiemnastki”, inne rocznice urodzin oraz jubileusze małżeńskie ). Można także rezerwować datę i godzinę planowanego ślubu.

Intencje Mszy świętych za zmarłych będą przyjmowane w październiku.

1. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych ( klasa III ) w niedzielę za dwa tygodnie ( 27 września ) po sumie.
  1. Po Mszy świętej do nabycia tygodnik katolicki „NIEDZIELA”

W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całego kraju przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi. Ze spisem związany jest KONKURS DLA SAMOSPISUJACYCH SIĘ. Szczegółowe informacje zamieszczone w gablotce z ogłoszeniami.