OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01 listopada 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W tym roku w niedzielę przypada 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Ze względu na wprowadzone przepisy przeżywamy ten czas nie tak jak nam podpowiada tradycja i serce. Zamknięte cmentarze w dniach 31 X, 01 XI, 02 XI. Odwołane procesje i Msze Święte zwyczajowo sprawowane na cmentarzu w dniu 1 listopada. Jako wierzący pamiętajmy jednak przede wszystkim o modlitwie za naszych zmarłych. Modlitwy za zmarłych w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i przez całą Oktawę tylko w kościele w połączeniu ze Mszą Świętą. Obowiązuje ograniczenie ilości wiernych w kościołach – u nas do 50-ciu. By umożliwić udział we Mszy świętej większej ilości wiernych; w naszym kościele Msze święte: w sobotę o 1700, w niedzielę o godz. 800, 1000, 1200. W Dzień Zaduszny o godz. 900, 1100, 1700. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami zachęcamy wiernych do indywidualnego nawiedzania grobów swoich bliskich i rozłożenia tych odwiedzin na pozostałe dni Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych i miesiąc listopad. Papież przedłuża na cały listopad możliwość zyskiwania dla zmarłych odpustów związanych z nawiedzeniem cmentarza.

Przez całą Oktawę ( 1- 8 listopada ) codziennie:

• Różaniec za zmarłych z wypominkami jednorazowymi
  • Msza Oktawalna za zmarłych wypisanych w wypominkach oktawalnych
  1. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu w przedsionku kościoła. Jako wierzący powinniśmy przyjąć te przepisy w duchu przykazania miłości bliźniego.
  2. Tydzień temu po Mszach świętych prowadzona była zbiórka ofiar do puszki na Seminarium Duchowne w Częstochowie ( dawna zbiórka płodów rolnych ). Złożono – 380 zł. Również dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz Seminarium Duchownego ( zamiast tradycyjnej kwesty na cmentarzu ).
  1. W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo od dnia 18 października 2020 r. do odwołania udziela dyspensy ogólnej od niedzielnego i świątecznego obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Częstochowskiej.
  1. W tym tygodniu przypada I-szy piątek listopada. Odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 900. Msza święta w Wistce za zmarłych o godz. 1230. Okazja do spowiedzi w kościele od godz. 1630( w czasie różańca ).
  • miesięcznik „RYCERZ NIEPOKALANEJ”

W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

• w poniedziałek + Jana Bartelę z Wistki
  • w sobotę + Danutę Zjawioną z Wistki

W intencji zmarłych : Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

W ramach trwającego aktualnie Powszechnego Spisu Rolnego zorganizowane zostanie w naszej gminie Mobilne Miejsce Spisowe w postaci SPISOBUSA w dniu 20 listopada 2020 r. ( piątek ) na placu parkingowym przy Urzędzie Gminy w godzinach 9001400.