OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj (w niedzielę – 08 listopada ) XII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej.
  1. Tydzień temu ( w Uroczystość Wszystkich Świętych ) po Mszach świętych prowadzona była zbiórka ofiar do puszki na Seminarium Duchowne w Częstochowie ( zamiast tradycyjnej kwesty na cmentarzu ). Złożono – 450 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam podziękowanie – BÓG ZAPŁAĆ !
  1. Od soboty ( 7 listopada ) obowiązują bardziej restrykcyjne ograniczenia ilości wiernych w kościołach – 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele oznacza to ograniczenie do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu. Jako wierzący powinniśmy przyjąć te przepisy w duchu przykazania miłości bliźniego.
  1. W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo od dnia 18 października 2020 r. do odwołania udziela dyspensy ogólnej od niedzielnego i świątecznego obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Częstochowskiej.
  1. W środę ( 11 listopada ) – nasze narodowe ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Msza święta za Ojczyznę oraz w intencji poległych w obronie jej wolności i niepodległości zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 900. Ze względu na przepisy stanu epidemii nie będzie w tym roku przemarszu na cmentarz. Obowiązuje także limit 25 osób w kościele.
  • miesięcznik „RYCERZ NIEPOKALANEJ”

W ramach trwającego aktualnie Powszechnego Spisu Rolnego zorganizowane zostanie w naszej gminie Mobilne Miejsce Spisowe w postaci SPISOBUSA w dniu 20 listopada 2020 r. ( piątek ) na placu parkingowym przy Urzędzie Gminy w godzinach 9001400.