OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 listopada 2020 r.

1. Tydzień temu ( 08 listopada ) przeżywaliśmy XII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. Po Mszach świętych odbyła się zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Republice Środkowoafrykańskiej. W naszej parafii zebrano 330 zł. Ofiary zostały przekazane do Warszawy. Wszystkim ofiarodawcom składam podziękowanie – BÓG ZAPŁAĆ !
  1. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Kościelnego – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Za dwa tygodnie rozpocznie się już ADWENT i nowy rok kościelny. Ofiary, które złożymy na tacę za tydzień – zostaną przekazane na działalność Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
  1. Od 7 listopada obowiązują bardziej restrykcyjne ograniczenia ilości wiernych w kościołach – 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu.
  1. W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo od dnia 18 października 2020 r. do odwołania udziela dyspensy ogólnej od niedzielnego i świątecznego obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Częstochowskiej.
  • miesięcznik „RYCERZ NIEPOKALANEJ”

W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

• w poniedziałek: + Mariannę Kapelańczyk z ul. Piastowskiej
  • we wtorek: + Władysławę Najgebaur ze Skąpy

W intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ZBIÓRKA KRWI

22 listopada 2020 r. ( niedziela ) w godz. 900 – 1300

Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich

Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń