OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 listopada 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dzisiaj ( 22 listopada ) ostatnia niedziela Roku Kościelnego – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa. Ofiary, złożone dzisiaj na tacę zostaną przekazane na działalność Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
  1. Za tydzień ( 29 listopada ) rozpoczniemy już ADWENT i nowy rok kościelny.
  1. Codziennie po Mszach świętych możemy nabyć w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny. Otrzymaliśmy do rozprowadzenia świece wigilijne CARITAS, które możemy nabyć również w zakrystii. Cena świec: duże – 15 zł, małe – 7 zł. Przez nabycie świec wspieramy WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY POTRZEBUJĄCYM.
  1. Od 15 listopada trwa akcja CARITAS pomocy dla bezdomnych. W naszym kościele znajduje się specjalny karton. Chętni mogą przyłączyć się do akcji składając do kartonu artykuły żywnościowe ( długotrwałe ), chemiczne, skarpety, czapki, itp. oraz ofiary pieniężne. Zbiórka darów potrwa do 20 grudnia. W gablocie zamieszczony plakat informujący o zbiórce.
  1. Od 7 listopada obowiązują bardziej restrykcyjne ograniczenia ilości wiernych w kościołach – 1 osoba na 15 m2. W naszym kościele do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu.
  1. W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo od dnia 18 października 2020 r. do odwołania udziela dyspensy ogólnej od niedzielnego i świątecznego obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej wszystkim wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Częstochowskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

• w środę: + Stanisława Słabego z ul. Jagiellońskiej

W intencji zmarłego: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

ZBIÓRKA KRWI

22 listopada 2020 r. ( niedziela ) w godz. 900 – 1300

Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich

Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń