OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 grudnia 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. Msze święte w naszym kościele (w pierwszy i drugi dzień świąt) o godz. 900 i 1100.
  1. W drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika – na Mszach świętych tradycyjne poświęcenie owsa a naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać działalność katolickich uczelni w Polsce. Zostanie również poświęcona woda, którą będzie można zabrać do domów.
  1. W niedzielę za tydzień ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Msze święte według porządku niedzielnego o godz. 900 i 1130.
  1. Dziękuję Księżom Stanisławom za ich codzienną posługę w konfesjonałach. Mimo trudności spowodowanych przez epidemię wszyscy mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i duchowego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.
  1. W imieniu parafii dziękuję:
  • Państwu Wrońskim za zorganizowanie montażu i dekoracji szopki
  • Rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła na święta i dekorację choinek
  • Panom Edwardowi Kochowi i Tadeuszowi Grądzikowi za przekazane choinki
  • Wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne porządki i dekoracje
  1. Dziękuję za włączenie się w WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY POTRZEBUJĄCYM przez nabycie wigilijnej świecy CARITAS ( wszystkie zostały rozprowadzone ) oraz udział w prowadzonej także przez CARITAS akcji pomocy dla bezdomnych. Bóg zapłać !
  1. Od 7 listopada obowiązuje w naszym kościele ograniczenie ilości wiernych do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu.
  1. W związku z przepisami bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii nie odbędzie się tradycyjna KOLĘDOWA WIZYTA DUSZPASTERSKA. Jednak zagrożenia jakie niesie z sobą epidemia tym bardziej zachęcają nas do modlitwy i zawierzenia siebie, naszych rodzin i całej parafii Bożej Opatrzności. Dlatego przez kolejne poświąteczne dni o godzinie 1700 będzie odprawiana Msza święta w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Zapraszam przedstawicieli wyznaczonych miejscowości i ulic do udziału we Mszy świętej i wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo, zachowanie od nieszczęść, zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku:
  • poniedziałek ( 28 grudnia ) – MARZĘCICE
  • wtorek ( 29 grudnia ) – WISTKA / do mostu /
  • środa ( 30 grudnia ) – WISTKA / od mostu do lasu /
  • tygodnik katolicki „NIEDZIELA” – numer świąteczny cena 10 zł.
  • styczniowy numer miesięcznika „RYCERZ NIEPOKALANEJ”