OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01 stycznia 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

1. Rok Pański 2020 liczony od Narodzenia Chrystusa przechodzi do historii – pozostanie obecny jedynie w naszych wspomnieniach. Stając już na progu nowego roku kalendarzowego wspominamy lepsze i gorsze dni mijającego roku, w którym cały świat doświadczył klęski epidemii. Choć jesteśmy świadomi tego, że jeszcze długo będziemy zmagać się z następstwami tej epidemii to jednak wchodzimy w nowy rok z nadzieją, pokładamy naszą ufność w Bożej Opatrzności, która czuwa nad nami.

Dane statystyczne z życia religijno – sakramentalnego naszej parafii w ciągu ostatnich pięciu lat zamieszczone są w gablotach i na parafialnej stronie internetowej. Przedstawię te najważniejsze z 2020 roku w porównaniu do poprzedniego – 2019.

1. Dziękuję serdecznie za współpracę i pomoc w minionym roku:
  • Ks. Stanisławowi Zbirkowi i Ks. Stanisławowi Fitowi
  • Radzie Parafialnej
  • Akcji Katolickiej
  • Paniom z Żywego Różańca

Za całoroczną posługę dla wspólnoty parafialnej:

• Panu Markowi – szafarzowi
  • Panu Sebastianowi – organiście
  • Panu Józefowi – kościelnemu
  • Ministrantom
  • Pani Joli – katechetce i Grupie Misyjnej Dzieci
  • Paniom, które dbają o czystość w naszym kościele

Za udział w parafialnych uroczystościach dziękuję Asyście, Orkiestrze, Strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki.

Pani Zdzisławie Garbiec oraz wszystkim Młodym Parom minionego roku za kwiaty, które przyozdobiły nasz kościół.

Tym, którzy wspierają organizację i przebieg Parafialnej Pielgrzymki Pieszej i Parafialnej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.

Wszystkim Parafianom za troskę, życzliwość i ofiarność dla parafii i kościoła.

1. Dzisiaj 1 stycznia – Nowy Rok – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI. Msze święte w naszym kościele o godzinie 900 i 1100.

Przypada również I-szy piątek miesiąca. Trwającym w praktyce „pierwszych piątków” przypominam, że wymagane jest przyjęcie Komunii świętej w ten dzień. Potrzebujący spowiedzi mogą skorzystać z niej przed mszą świętą.

1. Od 7 listopada obowiązuje w naszym kościele ograniczenie ilości wiernych do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu.
  1. W związku z przepisami bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii nie odbywa się tradycyjna KOLĘDOWA WIZYTA DUSZPASTERSKA. Jednak zagrożenia jakie niesie z sobą epidemia tym bardziej zachęcają nas do modlitwy i zawierzenia siebie, naszych rodzin i całej parafii Bożej Opatrzności. Dlatego w naszym kościele odprawiana jest Msza święta w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii o godzinie 1700. W nowym tygodniu:
  • poniedziałek ( 04 stycznia ) – ZAMOŚCIE i ZAMOŚCIE KOLONIA
  • wtorek ( 05 stycznia ) – GÓRKI i ZAMOŚCIE pod lasem
  • czwartek ( 07 stycznia ) – SKĄPA
  • piątek ( 08 stycznia ) – ANDRZEJÓW, STACJA PKP, ADAMÓW, MICHAŁÓW

Zapraszam przedstawicieli wyznaczonych miejscowości i ulic do udziału we Mszy świętej i do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo, zachowanie od nieszczęść, o zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku.

• tygodnik katolicki „NIEDZIELA” – orazdwumiesięcznik dla dzieci „TĘCZA”
  • styczniowy numer miesięcznika „RYCERZ NIEPOKALANEJ”