OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 stycznia 2021 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – zamyka w liturgii obchody BOŻEGO NARODZENIA. Od poniedziałku rozpoczyna się tzw. „OKRES ZWYKŁY – W CIĄGU ROKU”. Jednak tradycyjnie do 2 lutego ( do Święta Matki Bożej Gromnicznej ) mogą być śpiewane kolędy i pozostawiamy świąteczny wystrój kościoła.
  1. Od 7 listopada obowiązuje w naszym kościele ograniczenie ilości wiernych do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu.
  1. W związku z przepisami bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii nie odbywa się tradycyjna KOLĘDOWA WIZYTA DUSZPASTERSKA. Jednak zagrożenia jakie niesie z sobą epidemia tym bardziej zachęcają nas do modlitwy i zawierzenia siebie, naszych rodzin i całej parafii Bożej Opatrzności. Dlatego w naszym kościele odprawiana jest Msza święta w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii o godzinie 1700. W nowym tygodniu:
  • poniedziałek ( 11 stycznia ) – UL. PIASTOWSKA, JAGIELLOŃSKA
  • wtorek ( 12 stycznia ) – UL. PAJĘCZAŃSKA, OSIEDLE
  • środa ( 13 stycznia ) – UL. KLONOWA, CZĘSTOCHOWSKA, ZIELONA

Zapraszam przedstawicieli wyznaczonych miejscowości i ulic do udziału we Mszy świętej i do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo, zachowanie od nieszczęść, o zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku.

1. W minionym tygodniu zostały odprawione 4 kolejne MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE. Przedstawiciele wyznaczonych rejonów naszej parafii objętych wspólną modlitwą kolędową złożyli indywidualnie ofiary na potrzeby parafii:
  • ZAMOŚCIE i ZAMOŚCIE KOLONIA – 3’500 zł
  • GÓRKI i ZAMOŚCIE pod lasem – 3’570
  • SKĄPA – 2’650 zł
  • ANDRZEJÓW, STACJA PKP, ADAMÓW, MICHAŁÓW – 9’100 zł

W imieniu parafii składam serdeczne podziękowanie BÓG ZAPŁAĆ !

1. Pobranie miar strojów komunijnych – 26 stycznia ( wtorek ) o godz. 1400. Przy pobraniu miar wpłacamy zaliczkę – 50 zł.