OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17 stycznia 2021 r.

1. W liturgii Kościoła trwa tzw. „OKRES ZWYKŁY – W CIĄGU ROKU”. Jednak tradycyjnie do 2 lutego ( do Święta Matki Bożej Gromnicznej ) mogą być śpiewane kolędy i pozostawiamy świąteczny wystrój kościoła.
  1. Rozpoczyna się w Kościele TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, który trwa do 25 stycznia. Modlitwa Jezusa Chrystusa „ABY BYLI JEDNO” zachęca i nas do modlitwy o przywrócenie jedności wszystkich chrześcijan.
  1. Od 7 listopada obowiązuje w naszym kościele ograniczenie ilości wiernych do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu.
  1. Stosując się do przepisów bezpieczeństwa sanitarnego w sytuacji pandemii nie odbyła się w naszej parafii tradycyjna KOLĘDOWA WIZYTA DUSZPASTERSKA. Jednak w naszym kościele zostały odprawione 10 Mszy świętych w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Wobec zagrożeń jakie niesie z sobą epidemia zawierzyliśmy siebie, nasze rodziny i całą parafię Bożej Opatrzności. Przy licznym udziale we Mszy świętej przedstawicieli wyznaczonych miejscowości i ulic prosiliśmy o Boże błogosławieństwo, zachowanie od nieszczęść, o zdrowie i potrzebne łaski w nowym roku.
  1. W minionym tygodniu zostały odprawione 3 kolejne MSZE ŚWIĘTE KOLĘDOWE. Przedstawiciele wyznaczonych rejonów naszej parafii objętych wspólną modlitwą kolędową złożyli indywidualnie ofiary na potrzeby parafii:
  • UL. PIASTOWSKA, JAGIELLOŃSKA– 9’130 zł
  • UL. PAJĘCZAŃSKA, OSIEDLE– 8’550
  • UL. KLONOWA, CZĘSTOCHOWSKA, ZIELONA– 7’800 zł

Suma złożonych ofiar na cele parafialne wyniosła: 60’110 zł.

W imieniu parafii składam serdeczne podziękowanie BÓG ZAPŁAĆ !

1. Pobranie miar strojów komunijnych dla dzieci klasy III odbędzie się – 26 stycznia ( przyszły wtorek ) o godz. 1400 w kościele. Proszę o obecność jednego z rodziców lub dorosłego opiekuna. Przy pobraniu miar wpłacamy zaliczkę – 50 zł.

W minionym tygodniu we wtorek pożegnaliśmy: + Kazimierę Witkowską z Zamościa

W nowym tygodniu: pogrzeb + Grzegorza Siwakowskiego z ul. Piastowskiej

we wtorek o godz. 1300 z kaplicy pogrzebowej.

W intencji zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…