OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 stycznia 2021 r.

1. To już ostatnia niedziela z kolędami i bożonarodzeniowym wystrojem kościoła. Tylko w Polsce ten czas radości Bożego Narodzenia trwa aż do 2 lutego.
  1. We wtorek przypada 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO w naszej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele o godz. 900 i 1600 z poświęceniem świec tzw. gromnic. W zakrystii możemy nabyć świece w cenie 10 zł.
  1. 2 lutego przypada 9 rocznica ingresu Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego. W modlitwie polecamy naszego Arcypasterza i Jego posługę dla Kościoła Częstochowskiego Bożej opiece.
  1. Tydzień temu w Polce przeżywaliśmy NIEDZIELĘ SOLIDARNOŚCI Z CHORWACJĄ. Po Mszach świętych prowadzona była zbiórka ofiar do puszki na pomoc dla dotkniętych trzęsieniem ziemi mieszkańców Chorwacji. Do CARITAS zostały przekazane złożone ofiary – 800 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom !
  1. W tym tygodniu również:
  • w środę ( 3 lutego ) – wspomnienie Św. Błażeja – tzw. „błogosławieństwo Błażejowe” po pierwszej Mszy świętej.
  • I-szy czwartek miesiąca – po pierwszej Mszy świętej modlitwy o powołania.
  • I-szy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi w kościele od godziny 1530, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po pierwszej Mszy świętej. W piątek ( 5 lutego ) – wspomnienie Św. Agaty – poświęcenie chleba, wody i soli po drugiej Mszy świętej.
  • I-sza sobota miesiąca – modlitwy do Matki Bożej w czasie adoracji
  • I-sza niedziela miesiąca ( za tydzień ) – wystawienie Najświętszego sakramentu do prywatnej adoracji po Mszy świętej o godzinie 900.
  1. Od 7 listopada obowiązuje w naszym kościele ograniczenie ilości wiernych do 25 osób. Pamiętajmy o obowiązującym także w kościele używaniu maseczek. Zachęcam do dezynfekcji rąk w przedsionku kościoła przy wejściu i wyjściu.

———————————-

BEZPŁATNE KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU

3 lutego 2021 r. – parking przy Ośrodku Zdrowia w Strzelcach Wielkich

Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce