OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  23 lutego 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela ( 23 lutego ) rozpoczyna w Kościele 53 TYDZIEŃ MODLITW     O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Co roku tydzień, w którym rozpoczyna się Wielki Post, poświęcony jest modlitwom w tej intencji.

2. W tym tygodniu ŚRODA POPIELCOWA – rozpoczyna się czas WIELKIEGO POSTU. W Środę Popielcową Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 16.30 – podczas mszy tradycyjny obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn.:

• powstrzymanie się od pokarmów mięsnych;
  • ilościowe ograniczenie posiłków do 3.

3. W dobrym i owocnym przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W naszym kościele:

• DROGA KRZYŻOWA – piątek o godz. 16.00,
  • GODZINKI O MĘCE PAŃSKIEJ – sobota o godz. 16.30 / w czasie adoracji /,
  • GORZKIE ŻALE – niedziela o godz. 15.00.

4. Otrzymaliśmy SKARBONKI CARITAS. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy drobne oszczędności a w Wielką Sobotę , w czasie poświęcenia pokarmów składamy je jako pomoc dla potrzebujących. W tę akcję adresowaną przed laty dla dzieci, od kilku lat włączają się również dorośli. Już dziś możemy zabrać skarbonki do domu.

5. 04 marca – w dzień liturgicznego wspomnienia Św. Kazimierza Królewicza  Msza święta zbiorowa – imieninowa za zmarłych Kazimiery i Kazimierzy. W zakrystii możemy zgłaszać swoich bliskich zmarłych, których pragniemy polecić Bogu w tej wspólnej modlitwie.

6. W piątek o godz. 1700 – spotkanie dla uczniów klasy VI I VII w ramach przygotowania  do Sakramentu Bierzmowania.

7. Po mszy świętej do nabycia:

• tygodnik katolicki NIEDZIELA.
  • lutowy numer miesięcznika CUDA I ŁASKI BOŻE.

8. Rodzice chorej Sary zwracają się do naszej wspólnoty parafialnej o pomoc w leczeniu dziecka. Leczenie komórkami macierzystymi jest bardzo obiecujące ale również bardzo kosztowne i przekracza możliwości finansowe rodziny. Za tydzień po mszach świętych w naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar. Chętni będą mogli pomóc rodzinie. Informacja zamieszczona w gablotach.

W poniedziałek pożegnaliśmy + Janinę Walaszczyk z ul. Pajęczańskiej

W intencji zmarłej parafianki:

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…