OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09 maja 2021 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700, w niedzielę o godz. 1500. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W tym roku również ze względu na trwającą epidemię przepisy bezpieczeństwa nie pozwalają na odprawianie naszych tradycyjnych MSZY POLOWYCH. Zachęcam do wspólnego odmawiania w naszych domach Litanii do Matki Bożej. Poprzez te różne tytuły – wezwania jakie nadano Maryi w ciągu wieków prośmy za wstawiennictwem Chrystusowej i naszej Matki o potrzebne łaski.
  1. W tym tygodniu ( w czwartek ) przypada 13 maja – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy świętej Nabożeństwo Fatimskie z różańcem.
  1. W niedzielę za tydzień ( 16 maja ) UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Od kilku lat ta uroczystość przeniesiona w Polsce z czwartku na niedzielę, aby dać nam możliwość świętowania tej uroczystości i uczestniczenia we Mszy świętej.
  1. Trwamy w zachowaniu szczególnych zasad i obowiązujących przepisów wprowadzonych w trosce o nasze życie i zdrowie: ograniczenia ilości wiernych w kościele, zachowania dystansu, używania maseczek i dezynfekcji rąk przy wejściu i wyjściu
  1. Zapraszam dzieci komunijne we wtorek ( 11 maja ) na godz. 1700 na nabożeństwo majowe. Po Mszy świętej – spotkanie.
  • majowy numer miesięcznika „RYCERZ NIEPOKALANEJ”