OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  16 maja 2021 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiaj w VII niedzielę wielkanocną ( 16 maja ) obchodzimy w Kościele UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Od kilku lat ta uroczystość przeniesiona w Polsce z czwartku na niedzielę, aby dać nam możliwość świętowania tej uroczystości i uczestniczenia we Mszy świętej.
  • W niedzielę za tydzień ( 23 maja ) UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.   W naszej parafii z tą uroczystością łączymy I-szą KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ dzieci klas III. W tym roku po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego i w pełni uczestniczyć będzie we Mszy świętej 26 dzieci.
  • Dzieci zapraszam na nabożeństwo majowe ( godz. 1700 ) i na spotkania przygotowującego uroczystości w poniedziałek, wtorek i środę
  • Rodziców zapraszam w czwartek na godz. 1730 i proszę o przygotowanie kościoła do uroczystości
  • Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodziny w sobotę o godz. 1000
  • W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 850
  • Obowiązują przepisy wprowadzone w związku ze stanem epidemii. Na Mszy świętej o godz. 900 – pozwólmy przeżywać UROCZYSTOŚĆ KOMUNII dzieci najbliższej rodzinie – pozostałe Msze św. o godz. 1130 i 1500.
  • Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700, w niedzielę o godz. 1500. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.  W tym roku również ze względu na trwającą epidemię przepisy bezpieczeństwa nie pozwalają na odprawianie naszych tradycyjnych MSZY POLOWYCH. Zachęcam do wspólnego odmawiania w naszych domach Litanii do Matki Bożej.
  • Po Mszy świętej do nabycia:
  • tygodnik katolicki  „NIEDZIELA”
  • dwumiesięcznik dla dzieci „TĘCZA”
  • „NIEDZIELA MŁODYCH”