OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

I KOMUNIA ŚWIĘTA

1. Dzisiaj ( 23 maja ) obchodzimy w Kościele UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W naszej parafii z tą uroczystością łączymy I-szą Komunię Świętą dzieci klas III. W tym roku po raz pierwszy przystępuje do Stołu Pańskiego, by uczestniczyć w pełni we Mszy świętej 26 dzieci.
  • Dziękuję Rodzicom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła oraz dzisiejszej uroczystości. W imieniu wspólnoty parafialnej dziękuję rodzicom za troskę o przygotowanie kościoła na uroczystości w ciągu roku. Dziękuję za dar Rodziców dla naszego kościoła: pulpit ołtarzowy pod mszał, naczynia liturgiczne sakramentu chrztu i chorych oraz welon eucharystyczny
  • Przez cały tydzień trwa tzw. „BIAŁY TYDZIEŃ” – Dzieci komunijne uczestniczą codziennie we Mszy świętej o godz. 1700 a przyjętą Komunię świętą ofiarują w intencji swoich bliskich.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek ( 24 maja ) ŚWIETO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA
  • w czwartek ( 27 maja ) ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
  1. W niedzielę za tydzień ( 30 maja ) UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY – ODPUST PARAFIALNY KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ. Suma odpustowa z procesją o g. 1200 Do udziału w uroczystości odpustowej serdecznie zapraszam: Orkiestrę, Asystę, Żywy Różaniec, dziewczynki do sypania kwiatów oraz dzieci komunijne, dla których suma odpustowa będzie uroczystym zakończeniem Białego Tygodnia.
  1. ROCZNICĘ KOMUNII ŚWIETEJ dzieci kl. IV w naszej parafii przeżywać będziemy w tym roku w niedzielę – 06 czerwca na Mszy świętej o godz. 1130.
  1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała ( 03 czerwca ). Procesja eucharystyczna odbędzie się tak jak w ubiegłym roku – wokół kościoła. Zaplanujmy wcześniej przygotowanie 4 Ołtarzy.
  1. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1700, w niedzielę o godz. 1500. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta. W tym roku również ze względu na trwającą epidemię przepisy bezpieczeństwa nie pozwalają na odprawianie naszych tradycyjnych MSZY POLOWYCH. Zachęcam do wspólnego odmawiania w naszych domach Litanii do Matki Bożej.
  • NIEDZIELA MŁODYCH”