OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

1. W UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( 30 maja ) przeżywamy w naszej parafii ODPUST KU CZCI OPATRZNOŚCI BOŻEJ. Suma odpustowa z procesją o godz. 1200. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu oddajemy cześć i chwałę uroczyście dziękując za Jego Świętą Opatrzność nad nami i całą parafią.
  • Słowo wdzięczności składam Księdzu Kan. Wojciechowi Wódka Proboszczowi par. Trębaczew za przewodniczenie uroczystościom, za Eucharystię sprawowaną w intencji Parafian i wygłoszone Słowo Boże.
  • Dziękuję wszystkim Kapłanom z naszego dekanatu za obecność, posługę w konfesjonale.
  • Orkiestrze, Strażakom, całej Asyście, Paniom z Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, panom organiście i kościelnemu – Bóg zapłać!
  • Dziękuję Dzieciom Komunijnym za dzisiejszą obecność i za cały „Biały Tydzień”, który zamyka ta suma odpustowa i serdecznie zapraszam je do udziału we Mszy świętej i procesji w Boże Ciało.
  • Wszystkim przybyłym na nasz Odpust Gościom oraz Parafianom życzę obfitości łask – Niech Boża Opatrzność otacza opieką każdego dnia.
  1. W czwartek ( 03 czerwca ) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. Wyznajemy naszą wiarę w eucharystyczną obecność Chrystusa, dziękujemy za to, że stał się dla nas CHLEBEM w naszym ziemskim pielgrzymowaniu. Msze święte w naszym kościele o godz. 800 i o 1000– Msza św. z procesją eucharystyczną do 4 Ołtarzy. Procesja odbędzie się tak jak w ubiegłym roku – wokół kościoła. Tradycyjnie proszę poszczególne rejony parafii o przygotowanie ołtarzy. Orkiestrę, Strażaków, całą Asystę, Panie z Żywego Różańca, Akcję Katolicką, dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty zapraszam do udziału w procesji Bożego Ciała.
  1. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi od godziny 1630.
  1. W niedzielę za tydzień ( 06 czerwca ) w naszej parafii przeżywać będziemy na Mszy świętej o godz. 1130 ROCZNICĘ KOMUNII ŚWIETEJ. Dzieci klas IV zapraszam w środę ( 02 czerwca ) do kościoła na godz. 1530na spotkanie przygotowujące do uroczystości połączone ze spowiedzią.
  1. W sobotę pożegnaliśmy + Janinę Olejnik z Zamościa pod lasem

W intencji zmarłej: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…