OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 czerwca 2021 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy świętej o godz. 1700 odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  1. Od tej niedzieli odwołana zostaje w całej Polsce dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej wprowadzona przez biskupów na czas epidemii.
  1. W czwartek ( 24 czerwca ) – przypada w liturgii Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Odpust parafialny ku czci Św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy z sumą odpustową o godz. 1800. W naszym kościele o godz. 1700 Msza święta zbiorowa za zmarłych Janów i Janiny z racji imienin. W zakrystii możemy zgłaszać bliskich zmarłych, których pragniemy polecić Bogu we wspólnej modlitwie.
  1. W tym tygodniu w piątek ( 25 czerwca ) zakończenie roku szkolnego. Msza święta dziękczynna za ten rok nauki z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacyjnego wypoczynku w piątek o godz. 800. Zapraszam na Mszę świętą uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Spowiedź dla dzieci i młodzieży, którzy po katolicku chcą zakończyć rok szkolny w środę od godz. 1630.
  1. Wobec złagodzenia przepisów związanych ze stanem epidemii planowane od lipca przywrócenie odwiedzin chorych i starszych w domach z racji I – go piątku miesiąca. W zakrystii możemy zgłaszać już chorych i starszych do odwiedzin.

______________________________

• 21 czerwca ( poniedziałek ) w godz. : 9001400 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Strzelcach Wielkich będzie dostępny dla mieszkańców SPISOBUS, w którym będzie możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
  • DZIEŃ OTWARTY SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19:
  • 23.06.2021r. ( środa ) – Gminny Ośrodek Zdrowia w Nowej Brzeźnicy
  • 25.06.2021r. ( piątek ) – Gminny Ośrodek Zdrowia w Strzelcach Wielkich
  • w godzinach: 800 – 1700 Zaszczepić się będzie mogła bez wcześniejszej rejestracji każda osoba, od 12 roku życia. Osoby od 12 do 16 roku życia mogą zaszczepić się wyłącznie w obecności rodzica.