OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 czerwca 2021 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Do środy – do końca czerwca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 1700 odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  1. W piątek zakończył się rok szkolny 2020 / 2021 i rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku. W imieniu wspólnoty parafialnej składam podziękowanie nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom szkoły za całoroczny trud pracy nad przekazywaniem wiedzy i wychowaniem dzieci i młodzieży naszej parafii. Zarówno nauczycielom i uczniom życzę szczęśliwego i udanego odpoczynku. Równocześnie przypominam, że dla chrześcijanina nie ma „wakacji” od Bożych przykazań i praktyk religijnych.
  1. Od ubiegłej niedzieli odwołana została w całej Polsce dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej wprowadzona przez biskupów na czas epidemii.
  1. We wtorek ( 29 czerwca ) – przypada w liturgii Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  1. W tym tygodniu w piątek ( 02 lipca ) – DOBA EUCHARYSTYCZNA w naszej parafii. Plan wywieszony w gablotkach z ogłoszeniami i zamieszczony na parafialnej stronie internetowej. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 700 , zakończenie Mszą świętą z procesją eucharystyczną o północy.
  1. Wobec złagodzenia przepisów związanych ze stanem epidemii planowane od lipca przywrócenie odwiedzin chorych i starszych w domach z racji I – go piątku miesiąca. W zakrystii możemy zgłaszać chorych i starszych do odwiedzin.
  1. W tym tygodniu przypada:
  • I-szy czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne
  • I-szy piątek miesiąca – odwiedziny zgłoszonych w zakrystii chorych i starszych w domach – ze względu na przypadającą w piątek Dobę Eucharystyczną przeniesione o dzień wcześniej; w czwartek od godz. 900.
  • I-sza sobota miesiąca – Litania do M. Bożej zostanie odmówiona po Mszy św.
  • I-sza niedziela miesiąca – za tydzień. Po Mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji.