Ogłoszenia duszpaszterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  –  15 marca 2020 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnych zasad postępowania, których celem jest nade wszystko nasze bezpieczeństwo:
  • Od dziś zawiesza się wszystkie nabożeństwa (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Godzinki itd.) zachęcając, by wierni odprawiali je indywidualnie lub uczestniczyli w transmisjach telewizyjnych, radiowych.
  • W Mszach świętych zgodnie z wprowadzonymi przepisami uczestniczyć może maksymalnie 50 osób. Dajmy możliwość uczestniczenia dla zamawiających intencję mszalną i najbliższej rodziny. Wydana została przez Biskupów diecezjalnych DYSPESA OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA W NIEDZIELNYCH I ŚWIĄTECZNYCH MSZACH ŚWIETYCH.
    Transmisja MSZY ŚWIETEJ w telewizji, radio, internecie.
  • Przez cały tydzień nasz kościół otwarty od godz. 10.00 do 17.00 – Zachęcam do prywatnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.
  • Zawieszone wszystkie spotkania i katecheza parafialna.
  • Tylko sprawy konieczne załatwiamy w kancelarii parafialnej – pozostałe telefonicznie: 34 311 07 83.

2. Tydzień temu po mszach świętych w naszej parafii została przeprowadzona zbiórka ofiar na pomoc dla polskich misjonarzy. Zebrano: 590 zł.  Bóg zapłać !

3. W czwartek ( 19 marca ) – w uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P.  Msza święta zbiorowa – imieninowa za zmarłych Józefów i Józefy o godz. 1630.

Uwzględnijmy, proszę dozwoloną ilość 50 osób w kościele.

4. Składam podziękowanie ofiarodawcom oraz tym, którzy przeprowadzili zbiórkę za ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”:

• UL. JAGIELLOŃSKA – 200 zł;
  • UL. PIASTOWSKA – 660 zł;
  • UL. KOLEJOWA, LEŚNA, ANDRZEJÓW, STACJA PKP – 700 zł.
    Bóg zapłać !

5. Po mszy świętej do nabycia:

• tygodnik katolicki NIEDZIELA,
  • marcowy numer miesięcznika CUDA I ŁASKI BOŻE.